Geen producten
Welkom! Dit is de tekstuele uitleg van onze Youtube video waarin onze hydrauliek specialist Pascal duidelijke uitleg geeft over de werking en het verschil van 2 soorten houtklover stuurventielen.
Welkom bij Hydrauliek24, mijn naam is Pascal. We krijgen veel vragen over onze houtklover stuurventielen. In deze video leg ik uit hoe je deze kunt gebruiken. In ons assortiment vind je twee soorten houtklover stuurventielen. De P81 en de P81RS. Deze zijn te combineren met een pomp en een cilinder om zelf een hydraulische houtklover te bouwen of ter vervanging van het stuurventiel in een bestaande houtklover. Het verschil tussen de P81 en de P81RS zit hem in de 2-speed functie. Daar ga ik straks verder op in.
Aansluiten van het stuurventiel
Eerst ga ik vertellen hoe je het stuurventiel aansluit. De persleiding komt op de P van pomp. Dat is maximaal 250 bar en 80 liter/min. Het overdrukventiel is in te stellen met de stelschroef onder deze dop.
De retourleiding komt op de T van tank, met een maximale retourdruk van 10 bar. Op de A en B poorten wordt de cilinder aangesloten. Deze poorten zijn geschikt voor maximaal 300 bar.
Hoe wordt het stuurventiel bediend?
De terugverende functie is voor het uitschuiven van de cilinder, dus om het houtblok te splijten. Laat je de hendel los dan stopt de cilinder met bewegen. Dit is voor uw eigen veiligheid. Wij raden het absoluut af om voor deze functie een arreterend stuurventiel te gebruiken.
De arreterende functie is bedoeld voor het intrekken van de cilinder. De bedieningshendel blijft staan tot de cilinder volledig is ingetrokken. Doordat de cilinder niet verder kan ontstaat er een piekdruk in het systeem. Hierdoor schiet de bedieningshendel terug in de neutrale stand. Dit noemen we de auto-return functie. De druk waarbij de hendel terug schiet is in te stellen tussen de 70 en 140 bar door middel van de stelschroef te zien op onderstaande afbeelding.
De fabrieksinstelling is 70 bar wat voor de meeste toepassingen goed zal werken, maar als de cilinder wat meer kracht nodig heeft om in te trekken kan de release-druk wat hoger worden ingesteld. Let erop dat de release-druk altijd lager moet staan dan waarop het overdrukventiel is afgesteld, anders zal de hendel automatisch terug gaan in de neutrale positie.
De P81RS stuurventiel heeft nog een extra functie. Zoals ik net al zei de 2-speed functie. Deze functie wordt bediend door bij het uitschuiven van de cilinder de bedieningshendel nog verder door te duwen. Nu zal de cilinder wat sneller uitschuiven, maar wel met minder kracht. Voor het splijten van het houtblok zul je dus de langzamere functie moeten gebruiken. Ook dit stuurventiel is geschikt voor maximaal 80 liter/min, maar dit gaat om de gecombineerde volumestroom van de stang en bodemzijde van de cilinder. Voor de snelle functie wordt namelijk de olie die vanuit de stangzijde uit de cilinder komt, bijgevoegd bij de olie die stroomt naar de bodemzijde. Hoeveel olie de pomp mag leveren voor dit stuurventiel kan daardoor per cilinder verschillen. De maximale volumestroom die wordt aangeraden is 16 liter/min. Misschien was het je al opgevallen, maar deze beide stuurventielen werken precies andersom voor het intrekken en het uitsturen van de cilinder. Dus werkt het stuurventiel niet zoals verwacht, dan kan het helpen om de slangen naar de cilinder om te wisselen.
Deze houtklover stuurventielen vindt u natuurlijk op onze website Hydrauliek24.nl. Op de productpagina’s is ook de handleiding hiervan te vinden. Daarin vindt u onder andere meer details, schema’s en tekeningen.
Bedankt voor het kijken. Hopelijk heb ik duidelijk kunnen maken hoe deze houtklover stuurventielen gebruikt worden. Laat hieronder je reactie en vragen achter en dan zie ik je graag in onze volgende video!
- Klik hier om deze Youtube video te bekijken
- Klik hier voor het P81 houtklover stuurventiel
- Klik hier voor het P81RS houtklover stuurventiel
Geen reacties gevonden.